3:n X-Series & Skype
On aivan käsittämätöntä, että olen missannut 3-operaattorin ison lanseerauksen 16. marraskuuta. Nyt hävettää. Monia muitakin sietäisi hävettää, sillä tätä ei ole juuri noteerattu Suomessa lainkaan.
Operaattori siis julkisti melkoisen 3G-paketin. X-Series tuo Nokia N73:n ja Sony Ericsson W950i:n kera edustavan valikoiman palveluita kiinteään hintaan.
Mielenkiintoiset ovat Orbin ja Sling Playerin tarjoamat aian- ja paikansiirron sovellukset, joilla esimerkiksi TV-ohjelmat saa otettua mukaansa.
Pakettia on purettu AAS:ssa ja monissa muissa paikoissa. Julkistustilaisuuden webcast on edelleen saatavana.
Kommentit: 2
Tervehdys...
Olen juuri hankkimassa PDA laitetta..Haarukassa ovat HTC TyTN
ja Nokia E-61(tai70)... Nyt askarruttaa;toimiiko Skype Nokian laitteissa??? Skypen sivuilla oli lista testatuista laitteista joissa "PDA skype" versio toimii.
Nokia puuttui sieltä tyystin..
Onko tästä sinulla kokemuksia...?
Tai-toimiiko Nokiassa jokin muu voip puhelin s/w/operaattori??
Kiitos ja iloa päivään....Harri Kuopio
Moikka Tero...ja muut..
...löysinkin jo vastauksen "Skype/Symbian kytköksen aikatauluun..
http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=28470&tyyppi=1
...eli asia tuntuisi olevan hyvin ajankohtainen...Mielenkiintoista nähdä....Harri Kuopio
Lähetä kommentti
<< Etusivulle