[ Siirry blogin etusivulle ]

maanantai, huhtikuu 03, 2006

MobileMondayssä verkkovieraillaan

MobileMondayssä on taas tänään kiinnostava ohjelma ja hyvä puhujakaarti. Aiheena on roaming erilaisissa verkoissa, ja myös meille vähemmän tunnetuissa.


The speakers will be Mika Kamppinen, Business Development Manager from Intel; Ari Virtanen, Vice President, Convergence Products, Nokia and Juha-Matti Järviranta from TeliaSonera Finland.

Yksi varma kysymysehdotus: miten EU-komission pyrkimykset puuttua roaming-hinnoitteluun vaikuttavat operaattori- ja verkkobisnekseen?

Tilaisuus alkaa Helsingissä Stockholm Diskotekissä klo 17.30.

Tunnisteet: ,

Kommentit: 3

Blogger zache_ kirjoitti:

Tuolla oli kuulemma kommentointia N770:n 7/ maemo alustan tulevaisuudesta. Millaista?

tiistai, 04 huhtikuu, 2006  
Anonymous Ville Karinen kirjoitti:

Itse olin ensi kertaa ko. tapahtumassa. Sen verran muistan esityksestä, että VOIP ja jonkinlainen IM-softa on tulossa softapäivityksenä. Ilmeisesti kyse oli näistä. Ehkä tuo Python-tukikin on jotain uutta.

tiistai, 04 huhtikuu, 2006  
Blogger Tero Lehto kirjoitti:

Minulta ei valitettavasti tule kommenttia tästä, en päässyt paikalle, vaikka oli tarkoitus mennä, tuskailin konttorilla toisella puolella Helsinkiä klo 21 asti.

tiistai, 04 huhtikuu, 2006  

Lähetä kommentti

<< Etusivulle